Tipy na výlety v okolí

Užijte si výlety do přírody, jízdu na kole nebo třeba návštěvu Zoo. Každý si vybere.

ZOO Tábor

ZOO v Táboře je díky své rozloze největší jihočeskou zoologickou zahradou. Výběhy pro zvířata jsou velmi velkorysé, přesto se k nim dostanete opravdu velice blízko. V současnosti je ZOO domovem více než 300 zvířat.

ZOO Tábor

Vodní zámek Červená Lhota

Červená Lhota, jihočeský vodní zámek je jednou z nejromantičtěji položených památek v Čechách. Těšit se můžete na krásné vnitřní expozice a nádherný zámecký park s možností projet se na lodičce po Zámeckém rybníku.

Hrad Choustník s rozhlednou

Na vrchu Choustník asi 20 km od jihočeského Tábora se rozkládá rozsáhlá zřícenina stejnojmenného hradu. Prohlédnout si můžete mohutné hradby a dvě čtyřhranné palácové věže.

Rozhledna Hýlačka

Rozhledna Hýlačka se nachází přibližně 3 km jihozápadně od Tábora. Je to nově postavená rozhledna a má vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m (kruhový výhled). Na vyhlídku se stoupá po 136 schodech. Celková výška rozhledny 35,6 m.

Kozí Hrádek

Kozí hrádek je díky svému historickému významu národní kulturní památkou a vyhledávaným turistickým cílem. Návštěvníkům nabízí nejen prohlídku historického areálu, ale také komiksovou naučnou stezku pro malé i velké, která vede v blízkém okolí.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou se nachází ve stejnojmenném městě, ležícím asi 15 km severně od Českých Budějovic. Je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku.

Pohádkové hrady a zámky, rozhledny a především krásná příroda. To vše slibují výlety do jižních Čech, kterých je nespočet. Vyberte si ten správný a užijte si to.

Chci další tipy na výlety